Jak zrobić chleb spartański – zdrowy i pyszny

Inne

Szukasz zdrowego i pysznego chleba na śniadanie? Nie wiem ile razy szukałam idealnego chleba na śniadanie. Wypróbowałam wiele przepisów na chleb, ale nie udało mi się zdobyć żadnego dobrego przepisu na moje śniadanie.

Wiem, że jeśli zjesz dobre śniadanie to czeka Cię wspaniały dzień, więc tutaj dzielę się z Tobą najlepszym sposobem na zrobienie pajdy chleba na śniadanie. Jedyne czego potrzebujesz do przygotowania tego chleba to tylko dwa składniki, mąka i woda.

Składniki:

Mąka – 2 filiżanki

Woda – 1 filiżanka

Soda oczyszczona – 1 łyżka

Miód – 2 łyżki

Jogurt – ½ filiżanki

Olej kokosowy – ¼ szklanki

Mleko migdałowe – ¾ szklanki

Nasiona sezamu – 1 łyżka

Masło – 1 łyżka

Mak – 1 łyżka

Cukier – 1 łyżka

Sól – ½ łyżeczki

Jak zrobić chleb spartański:

Wymieszaj wszystkie składniki razem i wyrób ciasto. Możesz też użyć suchych składników zamiast płynnych. Ja użyłam wszystkich składników, które wymieniłam powyżej. Użyłam zwykłej mąki. Możesz również użyć mąki chlebowej pełnoziarnistej.

Kiedy już wyrobisz ciasto, zagnieć je dobrze i uformuj w kulę. Przykryj ją wilgotną ściereczką i pozostaw w pokoju na godzinę. Dzięki temu ciasto odpocznie i powstaną pęcherzyki powietrza.

Po godzinie podziel ciasto na 3 części. Możesz użyć noża lub wałka do krojenia. Każdą z nich rozwałkuj osobno.

Rozgrzej piekarnik do 350 stopni F. Nasmaruj blachę do pieczenia odrobiną oleju. Weź kawałek ciasta i zwiń go w kłębek. Pokrój ją na 6 równych kawałków i ułóż na blasze.

Powtórz to samo dla pozostałych dwóch ciast. Możesz posypać ziarna sezamu na wierzchu chleba, jeśli chcesz. Piecz go przez 15 do 18 minut.

Będzie gotowy, gdy zbrązowieje i stanie się chrupiący. Wyjmij go i pozostaw do ostygnięcia na co najmniej 5 do 10 minut.

To bardzo łatwy i zdrowy sposób na śniadanie. Jeśli nie masz czasu to możesz również upiec chleb w mikrofalówce. Możesz również zrobić go w kształcie bagietki.

Wnioski:

Jest to doskonały i zdrowy sposób na zrobienie chleba na śniadanie. Podzieliłam się z Tobą jednym z najłatwiejszych i najzdrowszych sposobów na zrobienie chleba na śniadanie. Jeśli spróbujesz tego, nie będziesz czuł się winny za jedzenie go.