Jaka jest różnica między szczeniakiem a dorosłym psem?

Zwierzaki

Szczenięta są słodkie, przytulne i zabawne, podczas gdy dorosły pies jest bardziej stabilny, spokojny i dojrzały. Jednakże, jeśli kochasz adoptować szczeniaka, musisz wiedzieć o różnicy między szczeniakiem a dorosłym psem.

Wiek szczenięcy waha się od 6 do 24 miesięcy. Jest to okres, w którym wielkość ciała szczeniaka będzie szybko rosła. W tym czasie szczeniak będzie rósł w wielkości i wadze, a także w swojej osobowości i zachowaniu.

Szczeniak potrzebuje dużo opieki i uwagi, ponieważ będzie energiczny i zabawny, więc upewnij się, że będziesz dostępny, aby się z nim bawić. Jeśli kochasz szczeniaka, to pokochasz jego energię, jego przytulność, jego czułość i jego zabawność.

Szczeniak jest mniej podatny na choroby w porównaniu z dorosłym psem. Ponadto, można zauważyć, że szczeniak jest mniej prawdopodobne, aby zachorować lub zranić w porównaniu do dorosłego psa.

Sierść szczeniaka jest miękka i błyszcząca, podczas gdy dorosły pies ma grubszą sierść. W przypadku dorosłego psa, sierść będzie dłuższa i grubsza.

Dorosły pies stanie się bardzo spokojny i stabilny, ponieważ przez całe swoje życie będzie narażony na różnego rodzaju sytuacje. Oznacza to, że będzie wiedział jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

Dorosły pies będzie mniej skłonny do szczekania i bardziej skłonny do przyjścia, gdy go zawołasz. Z drugiej strony, szczeniak będzie bardziej skłonny do szczekania i nie będzie w stanie oprzeć się pokusie zabawy z innym szczeniakiem.

Jeśli kochasz szczeniaka, to ważne będzie, abyś nauczył go właściwych zachowań. Będziesz musiał zapewnić szczeniakowi odpowiednie jedzenie, ciepłe i wygodne środowisko, dużo ćwiczeń i dużo uwagi.

Szczeniak jest trochę bardziej energiczny i zabawny niż dorosły pies. Dlatego trzeba będzie spędzać dużo czasu na zabawie ze szczeniakiem. Powinieneś wyprowadzać go na spacer i bawić się z nim, aby rozwijać jego poziom energii i aktywności.

Dorosły pies nie będzie lubił zbytnio się bawić, ponieważ widział ten rodzaj aktywności przez całe swoje życie. Będzie wolał odpoczywać w spokojnym miejscu.

Wnioski:

Jeśli kochasz szczeniaka, to wskazane jest, abyś się nim opiekował. Jeśli jednak kochasz szczeniaka, to musisz znać różnicę między szczeniakiem a dorosłym psem.