Golden Retriever wady i ich leczenie

Zwierzaki

Golden retriever to lojalne, kochające i czułe psy. Jednak te psy nie są wolne od wad. Są one bardziej narażone na niektóre z najczęstszych wad, takich jak dysplazja stawów biodrowych, entropion, ektropion i hiperpalloryzm. Wady Golden retrieverów można leczyć w domu.

Golden retriever to lojalne, kochające i czułe psy. Jednak psy te nie są wolne od wad. Są one bardziej narażone na niektóre z najczęstszych wad, takich jak dysplazja stawów biodrowych, entropion, ektropion i hiperpalloryzm. Wady Golden retrieverów można leczyć w domu.

Dysplazja stawów biodrowych

Jest to jedna z najczęściej występujących wad wśród golden retrieverów. Problem polega na tym, że stawy biodrowe golden retrievera nie są wystarczająco mocne. Przez to pies jest mniej elastyczny.

Ból w biodrach spowodowany jest głównie rozrostem chrząstki. Chrząstka jest substancją, która odpowiada za elastyczność bioder. W przypadku, gdy wzrost chrząstki nie jest normalny, wtedy będzie to skutkowało bólem i dyskomfortem.

Hiperpalloryzm

Golden retrievery zazwyczaj mają blady odcień skóry. Jednak w niektórych przypadkach kolor ten nie jest normalny. Kolor skóry golden retrievera może być biały, żółtawy i brązowawy. Dzieje się tak dlatego, że w skórze brakuje melaniny.

Kiedy melanina nie jest obecna w skórze, wtedy skóra staje się matowa. Kiedy skóra jest matowa, staje się ciemniejsza. Golden retrievery są podatne na ten problem.

Entropion

Entropion to sytuacja, gdy powieka jest odwrócona i opada w kierunku nosa. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn podrażnienia oczu u golden retrieverów.

Entropion jest problemem wrodzonym. Jest spowodowany słabymi mięśniami powiek. Problem polega na tym, że mięśnie nie są wystarczająco silne, aby utrzymać powieki.

Wnioski:

Wiemy, że golden retrievery to najbardziej urocze i lojalne psy. Jednak, nie są one wolne od wad. Wady te można wyleczyć w krótkim czasie. Dlatego lepiej raz na jakiś czas poddać swojego golden retrievera kontroli. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie kłopotów z odzyskaniem swojego cennego golden retrievera.